Univerzitná nemocnica Bratislava už zaočkovala takmer tritisíc osôb, o vakcínu je veľký záujem

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) Ružinov
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) už zaočkovala 2 838 osôb proti ochoreniu COVID-19. Od 27. decembra 2020 očkuje proti tomuto ochoreniu všetkých zdravotníkov, ktorí o očkovanie prejavili záujem.

Viac o téme: Koronavírus

Informovala o tom v utorok riaditeľka UNB Renáta Vandriaková. Zároveň dodala, že zo strany zdravotníkov je o očkovanie veľký záujem.

Nemocnica sprístupnila registračný formulár

Univerzitná nemocnica Bratislava je jedno zo štyroch vakcinačných centier, v ktorej bol sprístupnený registračný formulár, cez ktorý sa na každý nasledujúci deň prihlásilo podľa nemocnice 200 ľudí.

„Okrem osôb, ktoré sa prihlásili cez online formulár i naďalej očkujeme zdravotníkov, ktorí boli nahlásení v rámci našich interných zoznamov ešte pred spustením online registrácie,“ uviedla Renáta Vandriaková.

Do nemocnice prišla už štvrtá dávka vakcín

Okrem zamestnancov Univerzitnej nemocnice Bratislava očkuje nemocnica aj zdravotníkov z Národného onkologického centra, Národného ústavu detských chorôb, Národného ústavu srdcovo cievnych chorôb, Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia, Nemocnice v Malackách, zamestnancov z Úradu verejného zdravotníctva a zamestnancov kritickej infraštruktúry.

Do Univerzitnej nemocnice Bratislava dorazila v pondelok už štvrtá dodávka vakcín. „Spolu sme tak obdržali 14 525 dávok. V očkovaní pokračujeme a našim cieľom je v zabehnutej fáze denne očkovať 1 500 ľudí,“ dodala Vandriaková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Vandriaková
Firmy a inštitúcie Nemocnica MalackyNÚDCH Národný ústav detských chorôbsrdcovUNB Univerzitná nemocnica BratislavaÚrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)