Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice chce kúpiť operačnú techniku za viac ako 1,5 milióna eur

Nemocnica
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice vyhlásila verejnú súťaž na operačnú techniku.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky vyše 1,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Komplexný integrovaný neuronavigačný systém

Predmetom zákazky je nákup zdravotníckych prístrojov s príslušenstvom tvoriacich komplexný integrovaný neuronavigačný systém, ktorý pozostáva z dvanástich položiek vrátane technického a softvérového riešenia ich vzájomného prepojenia a ich dodanie do miesta plnenia.

Požadovaný komplexný integrovaný neuronavigačný systém rieši nevyhnutnú potrebu vzájomného prepojenia neuronavigácie, mikroskopu, intraoperatívneho monitorovania pacienta ako aj ultrazvuku a neuroendoskopu na zabezpečenie kvalitného a rýchleho prenosu, potrebného pri ťažkých operáciách mozgu, čo umožňuje rýchly, presný a vysoko odborný zásah operatéra,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

Zákazka má trvať 90 dní

Systém sa bude využívať napríklad pri operáciách onkologických ochorení centrálneho a periférneho nervového systému, pri operačnom riešení vrodených vývojových ochorení nervového systému a komplikovaných poranení mozgu a miechy, pri zápalových ochoreniach mozgu a miechy, pri úrazoch a degeneratívnych, vrodených resp. získaných ochoreniach chrbtice.

Zákazka má trvať 90 dní. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice požaduje aj zábezpeku vo výške 75 tisíc eur. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je podľa zverejnených informácií do 17. októbra tohto roku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice