Univerzitná nemocnica Martin reprofilizovala ďalšie lôžka, presiahla už maximum z druhej vlny

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Nemocnica má obsadených všetkých 16 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou. Foto: 11:59:36 KORONAVÍRUS: Počet hospitalizácií v Anglicku je už vyšší ako v prvej vlneZAH 11:57:26 KORONAVÍRUS: V Iráne začali s testovaním domácej vakcíny

Univerzitná nemocnica Martin (UNM) reaguje na zlú pandemickú situáciu ďalšou reprofilizáciou lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. Aktuálne má na tento účel celkovo vyčlenených 159 lôžok, čo je viac, ako bolo maximum v druhej vlne pandémie. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová.

„Z uvedeného počtu je 128 postelí s kyslíkom, 15 JIS lôžok a 16 lôžok s možnosťou pripojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Trend hospitalizácií je stúpajúci, obsadenosť COVID lôžok je približne 80 percent, pričom kapacita umelých pľúcnych ventilácií je naplnená,“ priblížila aktuálny stav Kapustová.

Viac o téme: Koronavírus

Nemocnica je podľa jej slov nútená redukovať bielu medicínu, pričom sa zohľadňujú aktuálne lôžkové a personálne kapacity.

„Pacientom sa poskytuje v plnom rozsahu iba neodkladná lôžková zdravotná starostlivosť. Onkologická liečba pacientov pokračuje v štandardnom režime, obmedzená je však onkochirurgia. Operačné programy jednotlivých kliník sa flexibilne prispôsobujú personálnym kapacitám Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ dodala Kapustová s tým, že v nemocnici naďalej platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UN Martin Univerzitná nemocnica Martin