Univerzitná nemocnica v Bratislave chce zlepšiť liečbu močových kameňov, zakúpi nové prístroje

Univerzitná nemocnica v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubèo

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) plánuje obstarať litotriptory, zariadenia na rozbíjanie močových kameňov. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná cena zákazky vyše 1,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, obstaranie nových litotriptorov je súčasťou veľkej obnovy prístrojového vybavenia v UNB. „V súčasnosti disponuje UNB jedným kusom litotriptoru, po úspešnom ukončení procesu verejného obstarávania pribudnú do UNB ďalšie dva,“ informovala hovorkyňa.

Litotriptor je zariadenie, ktoré slúži na rozbíjanie močových kameňov u pacientov trpiacich na toto ochorenie. „Je to neinvazívne riešenie zdravotného problému, kedy sa pacient nemusí podrobiť operačnému zákroku. Samozrejme, nie každý takýto problém je možné pomocou litotriptoru vyriešiť, u niektorých pacientov je potrebná operácia,“ vysvetlila Kliská.

Nemocnica v rámci obstarávania požaduje aj zábezpeku ponuky vo výške 30 tisíc eur. Dĺžka trvania zákazky je dva mesiace. Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 12. júla 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava