Univerzitná nemocnica v Košiciach sa bude uchádzať o peniaze z Plánu obnovy, plánuje rozsiahlu rekonštrukciu

Univezitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach. Foto: www.facebook.com

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP) plne rešpektuje piatkové rozhodnutie vlády a zriaďovateľa ministerstva zdravotníctva o čerpaní financií z Plánu obnovy a odolnosti.

Peniaze na rekonštrukciu

Zároveň ubezpečuje verejnosť, že sa na jeseň určite bude uchádzať o financie z avizovaného balíka 300 miliónov eur na modernizáciu a nevyhnutnú rekonštrukciu košickej nemocnice. Vyplýva to z vyjadrenia riaditeľa UNLP Ľuboslava Beňu, ktoré poskytla hovorkyňa Monika Krišková.

„Táto rekonštrukcia je nevyhnutná pre zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a tiež pre zlepšenie pracovného prostredia našich zamestnancov. Našej univerzitnej nemocnici ako druhej najväčšej nemocnici na Slovensku a jedinej nemocnici podobného charakteru na východe Slovenska vyplynú z optimalizácie siete nemocníc nové povinnosti a zvýši sa príjem pacientov,“ uviedol Beňa s tým, že o detailnejších plánoch na financovanie modernizácie UNLP budú už od piatka intenzívne rokovať s ministerstvom.

Financovanie dvoch nemocníc

Vláda v piatok rozhodla o financovaní dvoch nemocníc z plánu obnovy, v Bratislave a Martine. Finančné prostriedky sa použijú na hrubú stavbu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave v lokalite Rázsochy a stavbu vo vyhotovení „full fit out“ Univerzitnej nemocnice sv. Martina v Martine.

Priamym zadaním teda štát podporí iba uvedené dva projekty. Ostatné sa budú môcť uchádzať o zdroje z dopytovej výzvy na jeseň tohto roku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboslav BeňaMonika Krišková
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRUNB Univerzitná nemocnica Bratislava RázsochyUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice