UNLP Košice odštartovala rekonštrukciu výťahov

Unlp_vytah.jpg
Foto: UNLP Košice
Drevený lôžkový výťah pochádzal z roku 1968

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v tomto roku opraví alebo úplne vymení trinásť výťahov v oboch areáloch. Ako prvý dostal nový šat výťah v XVIII. pavilóne na Rastislavovej 43, kde sa nachádzajú  dve veľké lôžkové pracoviská, a to Neurologické oddelenie a Klinika pracovného lekárstva.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, v tomto pavilóne sa nachádzajú dva výťahy. Osobný s nosnosťou 250 kg a veľký lôžkový s nosnosťou 500 kg. Lôžkový výťah
s drevenou kabínou a drevenými dverami vyrobili v roku 1968. Teraz ho vymenili za nový s nosnosťou až 1600 kg a s prepravnou kapacitou 20 osôb.

„Touto výmenou sa okrem komfortu pre našich pacientov a zamestnancov zvýšila aj rýchlosť prepravy,“ podotkla Stašková.

Vymenia ešte ďalších dvanásť výťahov

Dodávka, výmena a uvedenie výťahu do prevádzky prebehlo v spolupráci s oddeleniami plynule a bez podstatných problémov, uviedol za Odbor technických a prevádzkových činností Milan Kozub.

Celková cena predmetu zákazky na výmenu tohto výťahu predstavovala sumu 65 950 Eur bez DPH.

Tento rok ešte UNLP Košice plánuje zrealizuovať dodávku a výmenu výťahov na pracovisku Rastislavova 43 v počte 5 kusov. Na Triede SNP 1 v centrálnom monobloku vymenia štyri kusy výškových výťahov a na Poliklinike tri kusy výťahov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice