UNLP zrekonštruovala kliniku infektológie

Unlp_infekt.jpg
Foto: UNLP

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice dokončila rozsiahlu rekonštrukciu na Klinike infektológie a cestovnej medicíny. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, rekonštrukcia zahŕňala napríklad kompletnú výmenu okien či rozsiahle stavebné a inštalačné úpravy. Celkovo bolo opravených asi 50 miestností.

Celkové náklady sa vyšplhali do výšky takmer 350 tisíc eur.  Financie na rekonštrukciu boli hradené z kapitálových výdavkov z rozpočtu Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, z vlastných kapitálových výdavkov, ako aj z bežného účtu UNLP Košice.

Na budove XVII. pavilónu boli za účelom zlepšenia tepelnoizolačných vlastnosti kompletne vymenené výplňové okenné konštrukcie. Tieto práce boli realizované s cieľom zvýšiť tepelnú pohodu  vnútorných priestorov  kliniky,  čím sa podstatne zvýšil komfort pacientov, zlepšili sa pracovné podmienky personálu a je predpoklad značnej úspory nákladov na tepelnú energiu potrebnú na vykurovanie.

Zrekonštruovali aj kuchynky

Ďalším okruhom vykonaných prác boli aj stavebné a inštalačné úpravy. Tie boli realizované na štyroch jednoposteľových nadštandardných izbách, jedenástich trojposteľových izbách a JIS s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu.

Vynovené sú tiež kuchynky na servírovanie stravy pre pacientov.

Súčasťou inštalačných úprav je aj kompletná rekonštrukcia viacerých druhov rozvodov. Súčasťou stavebných úprav bola kompletná výmena pôvodných zárubní, dverí, omietok vrátane maľovania a opravy náterov, montáž podlahových homogénnych vinylových krytín a dodávka  drevených kuchynských liniek s nerezovými drezmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice