Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruzinov_centralny.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UNB
20. 02. 2019 10:34 Zdravotnícke zariadenia Marek elias.jpg od SITA

Urgenty v bratislavskom Ružinove a v Žiline postúpili

AKTUALIZOVANÉ – Urgentné príjmy nemocníc v bratislavskom Ružinove a v žilinskej nemocnici postúpili do vyššej kategórie. Vláda ich na návrh ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej preradila na zoznam nemocníc s urgentom 2. typu.

Univerzitná nemocnica Bratislava – Ružinov a Fakultná nemocnica Žilina tak od 1. marca budú zaradené v sieti urgentných príjmov 2. typu. Ten je komplexnejší ako urgent 1. typu. Zároveň to pre obe nemocnice bude znamenať aj vyššie platby od poisťovní.

Vláda zároveň na svojom stredajšom zasadnutí opravila v zozname názvy dvoch ďalších poskytovateľov – levickej a komárňanskej nemocnice. Tie sa totiž od vydania pôvodného zoznamu zmenili.

Kalavská: Dvojky budú špičkové

„Urgentné príjmy v nemocniciach považujeme za dôležitú súčasť poskytovania zdravotnej starostlivosti. Manažujú poskytovanie zdravotnej starostlivosti pri urgentných stavoch. Ide teda o dôležitý segment celého reťazca poskytovania zdravotnej starostlivosti. Práve z toho dôvodu sme pristúpili k výraznej modernizácii urgentných príjmov a rozšírili sme aj ich zoznam,“ reagovala na stredajšie rozhodnutie kabinetu ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Urgentné príjmy 2. typu budú podľa rezortu zdravotníctva v budúcnosti najšpičkovejšie. Prechodné obdobie na ich zriadenie a splnenie materiálno-technického vybavenia ako aj personálneho zabezpečenia majú nemocnice v Bratislave a v Žiline do 30. júna 2020.

Prvý urgentný príjem 2. typu bol pritom na Slovensku uvedený do prevádzky v uplynulých dňoch vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici.

Ministerstvo zároveň dodáva, že aj ostatné nemocnice, ktoré nie sú zaradené v sieti urgentných príjmov 1. a 2. typu, môžu aj naďalej poskytovať urgentnú zdravotnú starostlivosť v rámci ústavnej pohotovostnej služby.

„Rozdiel je len v tom, že platby z poisťovne nemajú hradenú paušálom, ale na základe výkonov,“ dodáva rezort zdravotníctva.

K téme

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rekonštrukciu za 3,5 milióna eur Aplikácia pomôže rodičom rozhodnúť sa, či ísť s dieťaťom na pohotovosť

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X