USA darovali Mexiku 1,35 milióna dávok vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson

Vakcína, Johnson & Johnson
Vakcína firmy Johnson & Johnson Foto: Ilustračné, SITA/AP

Mexiko v utorok od USA dostalo ako dar 1,35 milióna dávok vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson. Dodávku z USA použijú na vakcináciu všetkých ľudí vo veku nad 18 rokov v mestách Tijuana, Mexicali, Ciudad Juárez a Reynosa, ktoré ležia pri amerických hraniciach.

Mexiko uviedlo, že cieľom je zvýšiť mieru zaočkovanosti v pohraničných mestách na zhruba takú úroveň, aká je v susedných mestách v USA.

Mexický minister zahraničných vecí Marcelo Ebrard po schôdzke s americkým ministrom pre vnútornú bezpečnosť Alejandrom Mayorkasom v mexickom hlavnom meste povedal, že po vakcinácii v pohraničných mestách „nebudú existovať argumenty z hľadiska verejného zdravia pre to, aby hranice naďalej boli zatvorené“. USA a Mexiko obmedzili cestovanie cez hranice od začiatku pandémie.

Námestník mexického ministra zdravotníctva Hugo López-Gatell uviedol, že intenzívnejšia vakcinácia v pohraničných mestách krajiny by sa mohla začať od stredy. Mexiko sa snaží získať ďalšie vakcíny, aby zaočkovalo všetkých obyvateľov pri hraniciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alejandro MayorkasHugo López-GatellMarcelo Ebrard