USA zaznamenali nový rekord v počte nových prípadov koronavírusu za deň

Houston, koronavírus, testovanie
Foto: SITA/AP.

Spojené štáty americké zaznamenali nový rekord v dennom náraste potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom. Podľa Johns Hopkins University za uplynulých 24 hodín pribudlo viac ako 50 700 nakazených.

Prudký nárast registrujú najmä na juhu a západe USA v čase, keď štáty otvárajú svoje ekonomiky. Zhoršenie stavu spájajú aj s faktom, že veľa Američanov nenosí tvárové masky a nedodržiava sociálne odstupy.

Viac o téme: Koronavírus

Kalifornia takmer na celom území v stredu zatvorila bary, divadlá a vnútorné priestory reštaurácií. Úrady sa tak rozhodli pre obavy zo šírenia vírusu počas nadchádzajúceho víkendu, keď v USA oslávia Deň nezávislosti. Nariadenie sa dotklo približne 30 miliónov ľudí, vrátane okresu Los Angeles.

V Atlantic City po 108 dňoch opäť otvoria väčšinu kasín. Hráči nebudú môcť vo vnútri fajčiť, piť ani jesť. Na verejných miestach musia používať tvárové masky a pri vstupe im budú merať teplotu. Najväčšie kasíno Borgata sa však práve pre spomínané obmedzenia rozhodlo neotvoriť svoje brány.

Napriek tomu, že Spojené štáty majú najviac potvrdených prípadov na svete, prezidenta Donalda Trumpa situácia zjavne príliš neznepokojuje. „Myslím si, že v určitom momente to, dúfam, zmizne,“ vyhlásil pre Fox Business.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump