Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku pre požiar strechy pozastavila časť plánovaných operácií

Požiar strechy Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku
Hasiči počas zásahu v ružomberskej Ústrednej vojenskej nemocnici. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 17. októbra 16:52

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku pre nedeľňajší požiar strechy na 48 hodín pozastavila časť plánovaných operácií. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Operovaní tak nebudú pacienti, ktorí mali plánovaný zákrok podstúpiť 18. a 19. októbra. K opatreniu pristúpila vzhľadom na rozsah škôd, ktoré požiar spôsobil.

Pacientov budú kontaktovať

Plánovaná operatíva je pozastavená na klinikách chirurgie, neurochirurgie, ortopédie a úrazovej chirurgie a cievnej chirurgie.

Pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v uvedených dňoch plánovaný výkon na niektorom z týchto pracovísk a pacientom určia náhradný termín operácie hneď, ako to situácia v nemocnici umožní.

Ústredná vojenská nemocnica žiada pacientov, aby sledovali aktuality na webovej stránke nemocnice www.uvn.sk, kde bude priebežne informovať o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach.

Pre pacientov je k dispozícii aj infolinka ÚVN na čísle 044 438 2929, informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu na adrese uvn@uvn.sk.

Lengvarský navštívil nemocnicu

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský osobne navštívil Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, ktorej časť v nedeľu zachvátil požiar.

Šéf rezortu zdravotníctva sa informoval o tom, ako boli zabezpečené úkony ohľadom ochrany pacientov a zdravotníckeho personálu na oddeleniach, ktorých sa dotkol požiar.

„Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam, či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie ÚVN Ružomberok Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok