Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Liek_vd.jpg
Foto: Pixabay.com
6. 06. 2019 7:57 FarmáciaVeľká Británia od mevZdravotnictve.sk

V Anglicku zachytili falšovaný liek Xarelto

Balenie bolo v poľsko-slovenskej jazykovej verzii.

V anglickej veľkodistribučnej spoločnosti našli falšované balenie lieku Xarelto 20 mg filmom obalené tablety, tbl flm 28×20 mg (blis.PP/Al), šarža BXHVHC3 s exspiráciou 09/2020 dodané z Poľska, v poľsko-slovenskej jazykovej verzii. Informoval o tom Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Predmetná šarža BXHVHC3 je originálnou šaržou vyrobenou autorizovaným výrobcom. Distribuovaná bola výlučne na poľský trh.

ŠÚKL vyzýva držiteľov príslušných povolení  o kontrolu a zvýšenú opatrnosť pri príjme a výdaji tohto lieku.

U nás by sa vyskytnúť nemal.

Vzhľadom na skutočnosti, že držitelia povolenia na veľkodistribúciu liekov sú povinní overovať si svojich dodávateľov liekov a vykonávať senzorickú kontrolu liekov, pričom súbežný dovoz predmetného lieku nie je povolený, nepredpokladáme, že by sa v oficiálnom liekovom reťazci mohli podozrivé balenia lieku Xarelto 20 mg x 28 tbl flm vyskytnúť,“ konštatuje ústav.

V prípade podozrenia na výskyt falšovaného balenia, bezodkladne kontaktujte ŠÚKL na: counterfeits@sukl.sk alebo na telefónnom čísle: 02/50 701 276,“ dodal ŠÚKL.

Xarelto je obchodný názov lieku rivaroxaban. Ide o antikoagulant, ktorý sa používa ako prevencia pred vznikom krvných zrazenín a ich liečbu. Dostupný je iba na lekársky predpis.

Odporúčané články

Lieková dohoda medzi EÚ a USA platí, Slovensko uznala americká správa potravín a liečiv Liek Adrenalin Bradex sťahujú z trhu, používa sa v život ohrozujúcich prípadoch

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France?

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X