V Bratislave bude v piatok Vianočná kvapka krvi

Darovanie krvi
Foto: SITA / Radoslav Maťaš

Podujatie bude v mezaníne Primaciálneho paláca od 08:00 do 12:00

V hlavnom meste SR Bratislave bude aj tento rok predvianočná akcia s názvom Vianočná 1000 a 1 kvapka krvi pre deti na detskej onkológii.

Všetci, ktorí chcú pomôcť chorým deťom, môžu prísť darovať krv v piatok 7. decembra do bratislavského Primaciálneho paláca.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. Ako dodala, podujatie bude v mezaníne Primaciálneho paláca od 8:00 do 12:00.

Organizujú ho občianske združenie Deťom pre život pod záštitou hlavného mesta SR Bratislavy a v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR.

Budú dražiť dresy futbalistov

Súčasťou bratislavskej vianočnej kvapky krvi bude aj dražba dresov futbalistov. Reprezentačný dres s podpismi všetkých spoluhráčov venoval obranca Milan Škriniar.

V dražbe je aj dres SK Slavia Praha s číslom 17, ktorý oblieka futbalista Miroslav Stoch. A vydražiť bude možné aj jeden dres slovinského futbalistu Andraža Šporara z ŠK Slovan Bratislava.

Do dražby sa môžu záujemcovia zapojiť na webovom portáli http://www.drazba.detomprezivot.sk/. Výťažok z dražby bude na podporu detských onkologických pacientov a pre ich rodiny, na individuálnu pomoc a na projekt celoročnej prevádzky Auta pre deti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom