V Bratislave zaočkovali vyše sto ľudí bez domova, dostali jednodávkovú vakcínu Janssen (foto)

Očkovanie, koronavírus
V piatok 18. júna sa realizovalo prvé mobilné očkovanie ľudí bez domova a zraniteľných komunít v hlavnom meste. Foto: www.facebook.com

Minulý týždeň v Bratislave zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 viac ako stovku ľudí bez domova. Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti

Viac o téme: Koronavírus

„V piatok 18. júna sa realizovalo prvé nízkoprahové mobilné očkovanie ľudí bez domova a zraniteľných komunít v našom meste,“ uviedlo mesto a dodalo, že očkovanie zorganizoval Intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva SR v spolupráci so Záchrannou zdravotnou službou za spoluúčasti neziskových organizácií.

„Ako mesto sme poskytli pri očkovaní pomoc a podporu pri koordinácii, vrátane prípravy a vytlačenia informačných letákov,“ doplnil magistrát.

Za jeden deň zaočkovali 118 klientov organizácií Odyseus v Pentagone, v dennom centre Domov sv. Jána z Boha a nocľahárni Depaul Slovensko. Očkovali vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

„Sme veľmi radi, že aj touto cestou posilňujeme kolektívnu imunitu Bratislavy a že očkovanie proti COVID-19 je prístupné zraniteľným skupinám obyvateľstva,“ skonštatoval magistrát s tým, že ďalšie očkovanie pre ľudí bez domova a zraniteľné skupiny sa uskutoční v najbližšej dobe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Johnson & Johnson