V breznianskej nemocnici začínajú s veľkou rekonštrukciou

Architekt.jpg
Foto: Pixabay.com
Obnova pracovísk a vybavenia nemocnice za 8,3 mil. eur má byť ukončená do 18 mesiacov

Veľkú rekonštrukciu začne 1. mája Nemocnica s poliklinikou Brezno, n. o. V rámci prác v sume 8,3 milióna eur obnovia urgentný príjem, centrálne operačné sály, centrálnu sterilizáciu, vykurovanie a ďalšie súvisiace priestory a zariadenia.

Stavebná časť rekonštrukcie má byť ukončená do 18 mesiacov. Stavebné práce bude vykonávať spoločnosť Metrostav Slovakia, a. s. Ako stavebný dozor bude na ne dohliadať spoločnosť Eproject, s. r. o.

Posledné tri mesiace sú určené už len na administratívne ukončenie projektu a úkony súvisiace s kolaudačným konaním.

Sľubujú si zvýšenie kvality

Vedenie nemocnice očakáva od rekonštrukcie zvýšenie kvality, produktivity a efektívnosti pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a s tým spojenú aj väčšiu spokojnosť pacientov.

Rekonštrukcia breznianskej nemocnice pozostáva zo stavebnej časti v celkovej cene 5,8 milióna eur a z technologickej časti, počas ktorej do nemocnice od vysúťažených dodávateľov nainštalujú nové lekárske prístroje.

Projekt obnovy má byť z 95 percent financovaný z nenávratného finančného príspevku poskytnutého Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Zvyšok pôjde z vlastných prostriedkov nemocnice.

S prípravou na rekonštrukciu nemocnice začali v Brezne už pred dvoma rokmi, keď začali premiestňovať dotknuté pracoviská do náhradných priestorov. Všetky dočasné pracoviská budú pre pacientov riadne označené, aby ich pacienti mohli bez problémov nájsť.

„Pacienti môžu o radu požiadať zamestnancov informačnej kancelárie v poliklinike alebo zamestnancov vrátnice pri lôžkovej časti,“ informuje vedenie nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica s poliklinikou Brezno