Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Architekt.jpg
Foto: Pixabay.com
2. 05. 2019 8:23 Zdravotnícke zariadenia od SITA

V breznianskej nemocnici začínajú s veľkou rekonštrukciou

Obnova pracovísk a vybavenia nemocnice za 8,3 mil. eur má byť ukončená do 18 mesiacov

Veľkú rekonštrukciu začne 1. mája Nemocnica s poliklinikou Brezno, n. o. V rámci prác v sume 8,3 milióna eur obnovia urgentný príjem, centrálne operačné sály, centrálnu sterilizáciu, vykurovanie a ďalšie súvisiace priestory a zariadenia.

Stavebná časť rekonštrukcie má byť ukončená do 18 mesiacov. Stavebné práce bude vykonávať spoločnosť Metrostav Slovakia, a. s. Ako stavebný dozor bude na ne dohliadať spoločnosť Eproject, s. r. o.

Posledné tri mesiace sú určené už len na administratívne ukončenie projektu a úkony súvisiace s kolaudačným konaním.

Sľubujú si zvýšenie kvality

Vedenie nemocnice očakáva od rekonštrukcie zvýšenie kvality, produktivity a efektívnosti pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a s tým spojenú aj väčšiu spokojnosť pacientov.

Rekonštrukcia breznianskej nemocnice pozostáva zo stavebnej časti v celkovej cene 5,8 milióna eur a z technologickej časti, počas ktorej do nemocnice od vysúťažených dodávateľov nainštalujú nové lekárske prístroje.

Projekt obnovy má byť z 95 percent financovaný z nenávratného finančného príspevku poskytnutého Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v zastúpení Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Zvyšok pôjde z vlastných prostriedkov nemocnice.

S prípravou na rekonštrukciu nemocnice začali v Brezne už pred dvoma rokmi, keď začali premiestňovať dotknuté pracoviská do náhradných priestorov. Všetky dočasné pracoviská budú pre pacientov riadne označené, aby ich pacienti mohli bez problémov nájsť.

„Pacienti môžu o radu požiadať zamestnancov informačnej kancelárie v poliklinike alebo zamestnancov vrátnice pri lôžkovej časti,“ informuje vedenie nemocnice.

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Nemocnica v Ružinove má nový CT prístroj

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Foto: Prezidentka Čaputová si uctila obete Berlínskeho múru, stretla sa aj s prezidentom Nemecka Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X