V opatrovateľských domovoch v Británii zomrelo za dva mesiace viac ako 8 000 ľudí na Covid-19

Sanitka, britania
Dieťa, ktoré v Česku podľahlo koronavírusu bolo pravdepodobne dievča. Foto: ilustračné, SITA/AP

V opatrovateľských domovoch vo Veľkej Británii zomrelo od 2. marca do 1. mája viac ako osemtisíc ľudí nakazených novým koronavírusom. Národný štatistický úrad informoval, že za dva mesiace zaznamenali v daných zariadeniach v Anglicku a vo Walese 8 312 úmrtí osôb, ktoré mali na úmrtnom liste uvedené ochorenie COVID-19.

Dáta pritom nezahŕňajú opatrovateľské domovy v Škótsku a Severnom Írsku, odkiaľ by k celkovému počtu podľa agentúry AP mohlo pribudnúť niekoľko stoviek ďalších mŕtvych.

Viac o téme: Koronavírus vo Veľkej Británii

Celkovo do 1. mája v Anglicku a Walese zaznamenali 35 044 úmrtí súvisiacich s koronavírusom. Dané číslo je vyššie ako oficiálny počet zosnulých, pretože zahŕňa aj podozrivé prípady COVID-19, u ktorých nákazu nepotvrdili testy. V pondelok celkový počet úmrtí podľa vládnych údajov predstavoval 32 065.

Počet úmrtí u osôb s vírusom, či už v nemocniciach alebo na iných miestach, začína klesať. Podľa šéfa oddelenia zdravotnej analýzy štatistického úradu Nicka Stripea celkový týždenný počet úmrtí klesá, zostáva však nad priemerom v danom období počas roka.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom