V Česku podľahli koronavírusu ďalší traja ľudia, krajina má celkovo už šesť obetí

Koronavírus, COVID 19
Foto: ilustračné, SITA/AP

V Českej republike zomrelo už šesť osôb nakazených novým koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál iDnes.cz s tým, že v stredu zomreli traja muži, ktorí mali aj iné zdravotné problémy.

Jedným zo zosnulých je 83-ročný muž z Prahy, ktorý bol hospitalizovaný v Nemocnici Na Bulovce. V tomto zariadení je to už druhá obeť koronavírusu. Druhý zosnulý je 88-ročný muž zo Stredočeského kraja, ktorý sa liečil doma. Tretím je 75-ročný muž, ktorý zomrel v Thomayerovej nemocnici. Okrem koronavírusu trpel aj srdcovým zlyhávaním a inými chronickými chorobami.

Viac o téme: Koronavírus

V utorok zomreli dvaja ľudia s koronavírusom. V pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici skonala 71-ročná žena, ktorá mala chronickú obštrukčnú chorobu pľúc, v Havířove zase 45-ročný muž s rozsiahlym nádorovým ochorením. Prvá obeť koronavírusu – 95-ročný muž s ďalšími zdravotnými problémami – zomrel Na Bulovce v nedeľu.

Česká republika má už 1 497 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Desať ľudí sa doteraz vyliečilo. Celkovo tam otestovali už 22 600 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom