V CINRE uskutočnili unikátne operácie

Cinre_zakrok.jpg
Pacient s operačným tímom a Gregom A. Waltersom z USA bezprostredne po operácii. Ide o 76-ročného pána Mateja z Bratislavy, ktorý bol po infarkte so srdcovým zlyhávaním a len 20% funkciou srdca. | Foto: CINRE

V Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) v Bratislave sa po prvýkrát v rámci ČR a SR uskutočnili unikátne operácie srdcových ciev s použitím inovatívneho pulzatilného mechanického podporného systému PulseCath.

Ako informovalo centrum, tento systém dočasne podporuje srdcový obeh a umožňuje tak bezpečnejšie intervenčne ošetriť vysokorizikové viaccievne postihnutia srdcových ciev.

Súčasne kardiochirurgovia tím intervenčných rádiológov a kardiológov pod vedením Ivana Vuleva a Otu Hlinomaza použil šetrný najnovší spôsob uzatvárania stehenného operačného prístupu.

Cez existujúci bypass to bol svetový unikát

Pri operáciách bol prítomný aj Greg A. Walters z USA, ktorý je autorom konceptu Manta. Podľa jeho vyjadrenia, prístupom cez v minulosti našitý chirurgický bypass bola takáto operácia teraz v CINRE uskutočnená dokonca prvýkrát na svete.

Obe operácie u pacientov s veľmi ťažkým nálezom, ktorý bol kontraindikovaný aj na kardiochirurgickú liečbu, dopadli mimoriadne úspešne.

Pacienti sa už zotavujú po komplexných endovaskulárnych operačných výkonoch. Predpokladá sa u nich ešte krátka 2- až 3-dňová hospitalizácia a následne budú môcť opustiť nemocnicu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CINRE