V CSS Vita Vitalis koronavírus neodhalili ani ďalšie testy, klienti a zamestnanci sú v karanténe

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 11. júla, 15:28

Negatívnymi PCR testami na ochorenie COVID-19 už disponuje všetkých 217 otestovaných klientov a zamestnancov Centra sociálnych služieb na Volgogradskej ulici v Prešove. Ako agentúre SITA potvrdila poverená riaditeľka centra Terézia Sisáková, v sobotu popoludní dostali informáciu o negatívnom teste aj u posledných dvoch klientov, na výsledky ktorých čakali.

Nález u lekára a zdravotnej sestry

Po tom čo boli negatívne všetky rýchlotesty, sme takýto výsledok očakávali, ale až keď nám všetky výsledky potvrdili, tak tomu veríme a sme radi,“ uviedla pre agentúru SITA Sisáková.

Viac o téme: Koronavírus

Zamestnanci a klienti CSS Vita Vitalis sú v karanténe po pozitívnom náleze na ochorenie COVID-19 u lekára a zdravotnej sestry, ktorí v zariadení minulý týždeň ambulovali. Od stredy 8. júla sa priamo v zariadení nachádza v karanténe 175 ľudí, z toho 63 pracovníkov a 112 klientov. Ďalších 44 zamestnancov má domácu karanténu. Ako dodala Sisáková, opakovaný test absolvujú predbežne v piatok 17. júla. Dovtedy ostanú všetci v karanténe.

Neustále monitorujú stav klientov

V zariadení preto zaviedli dvojzmenový systém práce, v ktorom sa striedajú pracovníci, ktorí boli v čase vyhlásenia karantény pri klientoch.

Každý deň máme spoločné porady a maximálne sa snažíme starať o našich prijímateľov. Neustále monitorujeme ich stav, meriame im teplotu. Dodržiavame všetky predpísané nariadenia, ktoré máme v prípade takejto situácie. Každý deň zasadá krízový štáb. Robíme priebežne správy, ktoré zasielame na Prešovský samosprávny kraj a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny,“ informovala poverená riaditeľka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Terézia Sisáková
Firmy a inštitúcie Centrum sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis v Prešove