V Domove dôchodcov v Seredi mali všetci klienti negatívne testy, koronavírus potvrdili zamestnancovi

Test na koronavírus
Ilustračné foto: SITA (AP Photo/Jeff Roberson, File)

V Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb pre dospelých v Seredi sú výsledky všetkých 111 testovaných klientov na ochorenie COVID-19 negatívne. Pozitívny výsledok testu bol zaznamenaný v prípade jedného zamestnanca tohto zariadenia, ktoré patrí do zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Informoval o tom trnavský župan Jozef Viskupič.

Otestovaných bolo aj ďalších 45 zamestnancov, ich výsledky boli negatívne. Zamestnanec s pozitívnym testom bol okamžite umiestnený do domácej karantény. V zariadení boli prijaté prísne hygienické opatrenia,“ povedal Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

Trnavský samosprávny kraj začal s plošným testovaním všetkých zamestnancov župných zaradení sociálnych služieb. Testami by tak malo prejsť viac ako tisíc ľudí. Vo všetkých týchto zariadeniach sú akékoľvek zmeny zdravotného stavu okamžite konzultované s regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Bez ohľadu na konkrétne príznaky sa vykonáva test na COVID-19. V rámci zariadení sú pripravené priestory na izoláciu rizikových klientov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič