Hygienici vysvetľujú vysoký prírastok nakazených na Slovensku

Koronavírus
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Riccardo De Luca)

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Senici zaznamenal v stredu 29 potvrdených prípadov COVID-19, z nich 25 je súčasťou epidémie v hokejovom klube. Na sociálnej sieti to uviedol Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR s tým, že pozitívne testované osoby sa nachádzajú v izolácii.

Hygienici naďalej dohľadávajú ich kontakty a nariaďujú im domácu izoláciu. „Všetky priestory zimného štadióna boli dezinfikované. Epidemiológovia pozorne sledujú situáciu v regióne a podľa jej vývoja budú prijímať opatrenia na lokálnej úrovni,“ uviedol ÚVZ SR. Situáciou sa vo štvrtok zaoberal krízový štáb mesta Skalica.

„V prípade hokejového mužstva ide o uzavretú skupinu. Žiaci základých škôl, ktorí sa venujú hokeju, zostávajú z preventívnych dôvodov doma. Vedenie mesta je v kontakte s úradom verejného zdravotníctva, situáciu intenzívne sledujeme a v prípade potreby sme pripravení prijať ďalšie opatrenia. Pristupujeme k dezinfekcii celého zimného štadióna,“ informovala po rokovaní krízového štábu primátorka Skalice Anna Mierna. Epidemiologická situácia v meste je podľa nej pod kontrolou.

Ohnisko nákazy po rodinnej oslave

Početnejšie prípady ochorenia COVID-19 sa v stredu vyskytli v pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Senici, Dolnom Kubíne a Trnave.

Viac o téme: Koronavírus

RÚVZ v Dolnom Kubíne evidoval početnejšie prípady v okresoch Tvrdošín a Námestovo. Prípady z okresu Námestovo sú kontakty pozitívnych osôb zo známeho ohniska nákazy, ktoré vzniklo po rodinnej oslave. V okrese Tvrdošín ide o epidémiu v zdravotníckom zariadení.

RÚVZ v Dolnom Kubíne spolupracuje na prijímaní protiepidemických opatrení s vedením zariadenia a rozhoduje o prijatí opatrení v ňom, ako aj v meste Trstená a v okrese Tvrdošín.

V Trnavskom okrese išlo o dohľadané kontakty

V okrese Trnava ide vo väčšine prípadov o aktívne dohľadané kontakty, v niektorých prípadoch prebieha epidemiologické vyšetrovanie.

RÚVZ v Dunajskej Strede zaznamenal prevažne import zo zahraničia, v troch prípadoch ide o rodinné ohnisko nákazy, v jednom sa ešte epidemiologické vyšetrovanie neskončilo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Mierna
Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)