V Humennom a v Martine bude Deň kože - Deň dotykov

Dohoda
Foto: FreeImages.com

Spoločnosť psoriatikov a atopikov Slovenska, Bodkáčik – Združenie pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Slovenská dermatovenerologická spoločnosť pozývajú verejnosť na podujatia, ktoré sa budú konať pri príležitosti Dňa kože – Dňa dotykov 2017 v dňoch 12. mája v Humennom a 16. mája v Martine.

Informovali o tom organizátori podujatia.

Pripravené budú informačné stánky s bezplatným poradenstvom a edukačné bloky s prednáškami odborníkov o kožných problémoch. Cieľom Dňa kože – Dňa dotykov je zvýšiť  informovanosť verejnosti o chronických kožných ochoreniach a ich možnostiach liečby, ako aj eliminovanie segregácie ľudí s chronickým kožným ochorením.

Objatia pre okoloidúcich

Dobrovoľníci v tričkách „Deň kože – Deň dotykov“ budú rozdávať láskomatové kartičky a červené samolepiace bodky, letáčiky, objímať, resp. podávať ruku okoloidúcim na znak spolupatričnosti s ľuďmi s kožným ochorením.

V piatok 12. mája sa na Námestí slobody v Humennom od 13:00 do 16:00 rozloží informačný stánok. O 16:00 sa v zasadačke na miestnom úrade budú konať prednášky.

Do Martina sa Deň kože presunie v utorok 16. mája. Informačný stánok sa otvorí od 12:00 do 15:30 na námestí pri Miléniu. Prednášky sa následne budú konať o 16:00 v Turčianskej knižnici Martin.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom