V Kežmarku je hospitalizovaných dvanásť covidových pacientov, pozitívni sú aj piati zamestnanci

V kežmarskej nemocnici leží aj budúca mamička s Covid 19.
Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Kežmarská nemocnica sa v súčasnosti stará o 12 pozitívnych pacientov s COVID-19. Z nich dvaja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, ďalší ventilačnú podporu s vysokým prietokom plynov, takzvanú high-flow. Pozitívnu pacientku majú aj na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

Ako ďalej informovala námestníčka nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lýdia Wikarská, oproti minulému týždňu sa situácia veľmi nezmenila, mali tam vtedy o jedného pacienta viac. Na druhej strane nemocnica eviduje aj mierny výpadok personálu, pozitívni na koronavírus sú piati zamestnanci.

Viac o téme: Koronavírus

Minulý týždeň vo vakcinačnom centre Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra podali 516 dávok vakcín proti koronavírusu. Najvyšší záujem evidovali v prípade tretej dávky, ktorú podali 328 záujemcom.

Vo vakcinačnom centre v budove polikliniky na Hviezdoslavovej ulici očkujú len vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Nemocnica pre záujemcov o očkovanie pridáva v mesiaci január jeden deň navyše, a to štvrtok.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V nemocničnom mobilnom odbernom mieste počas minulého týždňa vykonali 797 antigénových testov, ktorých pozitivita bola na úrovni 2,51 percenta. Spomedzi 455 PCR testov bolo pozitívnych viac ako 33 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lýdia Wikarská