V Kežmarku v marci stúpla pôrodnosť o 31 percent, vypomáhali popradskej nemocnici

Nemocnica Kežmarok
Foto: archívne, AGEL SK / Peter Jurčiak

V kežmarskej nemocnici stúpol počet pôrodov v marci o 31 percent. Podpísal sa pod to zvýšený nárast rodičiek, ktoré sem boli presmerované z popradskej nemocnice. V nej totiž posledné dva marcové týždne rekonštruovali pôrodnicu.

Za jeden mesiac mávame v našej nemocnici približne 80 pôrodov. V marci 2021 sme mali 114 pôrodov, ktorých počet navýšili rodičky presmerované z popradskej nemocnice,“ informovala vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Katarína Živčáková.

Posilnili služby

Nemocnica preto v marci posilnila služby na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, a tiež na novorodeneckom oddelení. Súčasťou posilnených služieb boli aj lekári z popradskej nemocnice.

Práce v popradskej pôrodnici súviseli s veľkým projektom zameraným na zvýšenie produktivity a efektívnosti v nemocnici. Ako pre agentúru SITA ozrejmila hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda, pre hrubé stavebné práce tak museli byť rodičky presmerované do Kežmarku.

Nová zdravotnícka technika

Nemocnica v Poprade má zámer prestavať pôrodnícke oddelenie, pribudnúť by tam mala aj nová zdravotnícka technika. Ide o súčasť spomínaného veľkého projektu v hodnote takmer 8,7 milióna eur, ktorý nemocnica realizuje prevažne z eurofondov.

Zakladateľom neziskovej organizácie Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v roku 2004 bolo mesto Kežmarok. V súčasnosti poskytuje preventívnu starostlivosť pre vyše 74-tisíc obyvateľov okresu Kežmarok. Od júla 2018 bola začlenená do spoločnosti AGEL SK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok