Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Linearny urychlovac v nemocnici komarno.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lineárny urýchľovač | Foto: AGEL
10. 12. 2018 15:05 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

V komárňanskej nemocnici otvorili komplexné onkologické centrum

Do prevádzky v pondelok uviedli zrekonštruovanú časť radiačnej onkológie v hodnote takmer 4 milióny eur

V komárňanskej nemocnici otvorili komplexné onkologické centrum. Skupina AGEL, do ktorej nemocnica patrí, o tom informovala v tlačovej správe.

Do prevádzky v pondelok uviedli zrekonštruovanú časť radiačnej onkológie v hodnote takmer 4 milióny eur.

Je súčasťou vznikajúceho komplexného onkologického centra, ktoré bude slúžiť pre 500 tisíc ľudí zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska.

Jeden z najmodernejších urýchľovačov v strednej Európe

V rámci prvej etapy sa vybudovalo nové moderné pracovisko radiačnej onkológie. Pacienti taktiež získali rozšírenú diagnostickú sekciu, čo v praxi znamená, že je im dostupný zvýšený počet CT vyšetrení na najnovšom type CT simulátora.

Onkologicky chorí pacienti majú k dispozícii aj jeden z najmodernejších lineárnych urýchľovačov v strednej Európe.

„Komárno sa stáva dvanástym mestom na Slovensku, kde je liečba lineárnym urýchľovačom dostupná. Nová technológia znamená skok do budúcnosti, jedinú svojho druhu v regióne Slovenska a Čiech. Prináša možnosť využitia špeciálnych ožarovacích techník ako sú V-MAT a IMRT ako štandard liečby u všetkých pacientov,“ uviedol primár oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Pavel Demeter.

CT prístroj, ktorý sníma pohyb hrudníka

V nemocnici je podľa neho inštalovaný aj najmodernejší rad CT prístroja pre potreby rádioterapie vôbec. Umožňuje snímanie pohybu hrudníka – tzv. respiratory gating – pri plánovaní ožarovania nádorov v oblasti hrudníka.

Táto technológia má byť podľa Demetra v rukách kvalifikovaného personálu, ktorý si svoje skúsenosti zvyšoval v rámci špeciálnych školiacich akcií v USA, Švajčiarsku, Dánsku, Čechách a na Slovensku.

„Komplexné onkologické centrum predstavuje novú úroveň kvality zdravotnej starostlivosti na základe inovatívnych a na Slovensku unikátnych procesov a technologického vybavenia,“ poznamenal riaditeľ Nemocnice Komárno Miroslav Jaška.

Informoval, že jeho niekoľkoročnú realizáciu bude mať na starosti erudovaný projektový tím zložený z odborníkov vo svojej oblasti, ktorý spolupracuje v rámci Českej a Slovenskej republiky.

Chcú dosiahnuť úroveň renomovaných pracovísk

AGEL predpokladá, že nové centrum dosiahne v krátkom čase úroveň renomovaných onkologických pracovísk na Slovensku.

Projekt modernej liečby onkologických pacientov vychádza z lokálnych a medzinárodných štatistík výskytu, úmrtnosti a prevalencie onkologických ochorení v danej spádovej oblasti.

Z pohľadu onkologických pracovísk v rámci regionality a výskytu onkologických ochorení sa podľa siete nemocníc spádová oblasť rozšíri na viac ako 500 tisíc ľudí a mala by zahŕňať okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Zlaté Moravce, Dunajská Stredu, Šaľu, Galantu, Veľký Krtíš a Krupinu.

Predlohou k realizácii komplexného onkologického centra v Komárne je komplexné onkologické centrum v Novom Jičíne, v nemocnici, ktorá patrí do skupiny AGEL.

Odporúčané články

Komárňanská nemocnica otvorila endokrinologickú ambulanciu Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Foto: Búrlivý potlesk, selfie a skandovanie „Andrej, Andrej“, aj taká bola inaugurácia prezidenta Kisku Copa América štartuje aj s Messim a Suárezom, prvenstvo obhajujú Čiľania Vodič na Fiate unikal pred policajtmi, nezastavili ho varovné výstrely ani deravé pneumatiky Irán odstránil nevybuchnuté nálože z tankera, na ktorý zaútočili v Ománskom zálive Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd Mrazivá letná lyžovačka. Strávte letnú dovolenku na ľadovcoch v Európe Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X