V Komárne otvorili zrekonštruovaný pavilón internistických disciplín

Komarno_interna.jpg
Foto: AGEL SK
Poskytne priestory pre oddelenie vnútorného lekárstva, neurologické oddelenie a oddelenie geriatrie vrátane jednotiek intenzívnej starostlivosti oddelení vnútorného lekárstva a neurológie.

Nemocnica Komárno obnovila celý pavilón internistických disciplín. Investícia do modernizácie si podľa vyjadrení nemocnice vyžiadala celkovo takmer 5,2 mil. eur. Z toho 662 tis. eur nemocnica použila na nákup mobiliáru a prístrojovej techniky.

Rekonštrukciu trojposchodovej budovy spolufinancoval Nitriansky samosprávny kraj sumou 875 tis. eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK, a.s. Iveta Chreneková.

Komarno_interna_otvorenie.jpg
Pavilón prišla otvoriť ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská | Foto: AGEL SK

Modernizácia zahrňuje komplexnú obnovu a zateplenie vonkajšej časti budovy, kompletnú výmenu okien, sanitárnej techniky, elektrických rozvodov, podlahovej krytiny, termoregulácie, vzduchotechniky, ktorej súčasťou je inštalácia klimatizácie.

Mesačne viac ako 400 pacientov

Nový pavilón internistických disciplín poskytne priestory pre oddelenie vnútorného lekárstva, neurologické oddelenie a oddelenie geriatrie vrátane jednotiek intenzívnej starostlivosti oddelení vnútorného lekárstva a neurológie. Predpokladom je, že spolu tieto pracoviská hospitalizujú mesačne viac ako 400 pacientov.

Komarno_interna_interier.jpg
Foto: Agel SK

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 110 tisíc obyvateľov spádového územia okresu Komárno.

Odbornú zdravotnú starostlivosť poskytuje pacientom na 11 lôžkových oddeleniach, troch jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a desiatich oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

AGEL

Spoločnosť AGEL je súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. V súčasnosti prevádzkuje v Českej republike nemocnice, polikliniky, sieť lekární, laboratórií, distribučných spoločností a ďalšie špecializované zdravotnícke zariadenia. Na Slovensku pôsobí od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL SK a prevádzkuje desať nemocníc, špecializovanú nemocnicu v Bratislave, pracovnú zdravotnú službu a ďalšie spoločnosti, ktoré súvisia s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Komárno