V Košiciach potvrdili prvý prípad koronavírusu, pacient sa nedávno vrátil z Francúzska

Nemocnica Košice
Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa tiež v júni ruší prevádzka povinného triediaceho centra pre pacientov. Foto: FB UN L. Pasteura Košice

Prvý prípad koronavírusu v Košiciach bol potvrdený u 26-ročného pacienta – zamestnanca U.S. Steel Košice (USSK), ktorý sa nedávno vrátil z Francúzka. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Ivana Vaněková.

„Od 7. marca je u nás hospitalizovaný mladý Košičan, u ktorého výsledky vzoriek potvrdili ochorenie COVID-19. Uviedol, že sa pred niekoľkými dňami vrátil z Francúzska. Jeho zdravotný stav je nateraz stabilizovaný,“ uviedla Vaněková.

Pacient je zamestnaný v U.S. Steele

Pacient, u ktorého výsledky vzoriek potvrdili ochorenie COVID-19 je zamestnancom USSK.

„Pozorne sledujeme vývoj situácie a inštrukcie regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Nimi sme boli informovaní o tom, že vírusom COVID19 bol nakazený aj náš zamestnanec. Podľa informácií z regionálneho úradu verejného zdravotníctva bola táto osoba infikovaná počas dovolenky vo Francúzsku. Po dovolenke navštívil zdravotnícke zariadenie a neprišiel na pracovisko. Podľa vyjadrenia RUVZ v tomto prípade vzhľadom na cestovateľskú anamnézu nedošlo k ohrozeniu zdravia zamestnancov,“ uviedol hovorca U.S. Steel Ján Bača.

V nemocnici platí zákaz návštev

Zamestnanci UNLP boli podľa Vaněkovej riadne vyškolení a vedia, ako pri kontakte s osobou, ktorá môže byť nakazená, postupovať. V UNLP Košice stále platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov.

„Čo sa týka ďalších opatrení, zrušili sme praktickú výučbu medikov, naši zamestnanci majú oddnes zákaz prísť do jedálne v pracovnom odeve, a tí, ktorí boli v posledných dňoch v postihnutých oblastiach, majú nariadenú domácu karanténu,“ dodala Vaněková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie s.r.o.U.S. Steel KošiceUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice