V Košiciach-Šaci pribudne od septembra ambulantná pohotovostná služba

Nemocnica Košice Šaca
Nemocnica Košice - Šaca Foto: SITA

V Košiciach-Šaci pribudne od septembra ambulantná pohotovostná služba (APS). Vyplýva to z vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR (MZ), ktorou sa ustanovujú pevné body pre tento typ zdravotnej starostlivosti. „Sídlom pevného bodu ambulancie pevnej ambulantnej pohotovostnej služby (PAPS) pre dospelých Košice pre spádové územie okres Košice – okolie, Košice II je mestská časť Košice Šaca,“ uvádza sa v poznámke predpisu, ktorý platí od 1. septembra 2018.

Doplnením tohto bodu sa podľa hovorkyne MZ Zuzany Eliášovej optimalizuje sieť APS pre dospelých a zároveň sa skvalitnia služby pre občanov Košíc a okolia.

Zmenil sa názov

Nemocnica Košice – Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v minulosti podľa hovorkyne skupiny AGEL Alžbety Sivej poskytovala lekársku službu prvej pomoci (LSPP), tá sa však premenovala novou vyhláškou na APS a bola vytvorená sieť PAPS. „Nemocnica požiadala o poskytovanie tejto špeciálnej zdravotnej starostlivosti. Keďže MZ SR nás začlenilo do PAPS pre Košice okolie, Košice II, Košice Šaca, sme pripravení od 2. 9. 2018 poskytovať túto zdravotnú starostlivosť v našom zariadení v priestoroch urgentného príjmu,“ doplnila Sivá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie APS Ambulantná pohotovostná službaNemocnica Košice - Šaca