V Košiciach zomrela pacientka na chrípku

Chripka_virus.jpg
Foto: Pixabay.com
Stav 62-ročnej ženy sa stále zhoršoval, na liečbu nereagovala. Pitva potvrdila vírus chrípky.

Chrípka si túto sezónu vypýtala ďalšiu obeť. V Nemocnici Košice-Šaca zomrela 62-ročná žena. Príčinu smrti potvrdila patologicko-anatomická pitva.

Ako informovala hovorkyňa skupiny AGEL SK Lucia Kočková, žena bola hospitalizovaná na Internej klinike Nemocnice v Šaci.

„Pacientka mala ťažkosti s dýchaním trvajúce niekoľko dní, vysoké horúčky pohybujúce sa okolo 39 stupňov, dusivý kašeľ, sťažovala si na slabosť a únavu,“ uviedol primár Internej kliniky nemocnice Ivan Skalina.

Liečba nezabrala

„Vstupná snímka hrudníka bola bez patologického nálezu. S odstupom piatich dní, na základe zhoršujúcich sa respiračných ťažkostí, a to aj napriek navýšenej antibiotickej liečbe, sme röntgen zopakovali. Ukázal už prítomné známky obojstranného zápalu pľúc,“ opísal Skalina.

Pre zhoršujúci sa klinický a laboratórny nález personál opakovane menil a cielene potencoval antibiotickú liečbu. Napriek tomu sa zdravotný stav pacientky nelepšil, naopak.

Obzvlášť odolná chrípka

Tento rok zaznamenávame pomerne silnú epidémiu respiračných ochorení, ktoré si vyžadujú predĺženú dobu liečenia.

To znamená, že nestačí týždňová terapia v domácich podmienkach, ale prípady oveľa častejšie končia hospitalizáciou na akútnych nemocničných lôžkach. Chorobu netreba podceňovať, varovala Kočková.

V dôsledku zvýšeného výskytu chrípky v nemocnici stále platí zákaz návštev.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca