V košickej univerzitnej nemocnici vymenili 842 postelí

UNLP Košice postele
Nové lôžka v košickej nemocnici Foto: UNLP Košice

Pacienti Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach už ležia na novom. Počas posledných dvoch mesiacov nemocnica v oboch areáloch vymenila spolu 842 postelí.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, 600 lôžok bolo s plastovými bočnicami, zvyšok s kovovými bočnicami. Na pracovisku na Triede SNP umiestnili 458 lôžok.

Najväčší počet postelí vymenili na Gynekologicko-porôdníckej klinike (65), I. Psychiatrickej klinike (64), Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva (58) a I. Chirurgickej klinike (50).

UNLP Košice postele
Nové lôžka v košickej nemocnici Foto: UNLP Košice

Na pracovisku Rastislavova 43 bolo umiestnených spolu 384 lôžok. Najväčší počet vymenili na pracoviskách IV. Internej kliniky (45), II. Chirurgickej kliniky (44), II. Psychiatrickej kliniky (38) a urologickom oddelení (36).

Matrace proti preležaninám

Ako uviedla vedúca odboru ošetrovateľstva nemocnice Jana Jacková, všetky lôžka sú vybavené pasívnymi antidekubitárnymi matracmi. To výrazne zníži riziko vzniku komplikácií predovšetkým u imobilných pacientov. Taktiež to uľahčí prácu zdravotníckemu personálu.

Celý priebeh výmeny starých nemocničných lôžok za nové bol koordinovaný a riadil sa vopred pripraveným logistickým plánom. Ten bol prispôsobený tak, aby nebol narušený priebeh poskytovania zdravotnej starostlivosti.

„Vďaka tomu sa nám podarilo zvládnuť celý proces výmeny bez problémov,“ uzavrela Stašková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivana StaškováJana Jacková
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice