V košických nemocniciach sa vlani rodilo viac detí

Novorodenec
Foto: Thinkstock

V UNLP prevažovali chlapci, v Šaci zase dievčatá. V hniezde záchrany v košickej univerzitnej nemocnici v uplynulom roku našli tri deti.

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach (UNLP) sa vlani narodilo 3 098 detí. Ako uviedla hovorkyňa univerzitnej nemocnice Ivana Stašková, častejšie sa rodili chlapci, spoločne ich na pracoviskách privítali 1 656, lekári pomohli na svet aj 1 442 dievčatkám.

„V porovnaní v rokom 2016 sa u nás narodilo viac detí, vtedy ich bolo 2 947. Na našej gynekologicko-pôrodníckej klinike a gynekologicko-pôrodníckom oddelení sa uskutočnilo aj 57 pôrodov dvojičiek a dvakrát sa nám narodili trojičky,“ uviedla Stašková.

V pôrodnici Nemocnice Košice – Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, narodilo 1 946 detí. V porovnaní s rokom 2016 sa narodilo viac dievčat, a to 977, chlapcov sa narodilo 969. Tím lekárov Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pomohol na svet v uplynulom roku aj trom párom dvojčiat. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL Radka Miloševská.

Najviac bolo Michalov, narodil sa aj Achiles

Najčastejšie chlapčenské mená v roku 2017 boli Michal, Jakub, Oliver, Peter či Tomáš. Medzi dievčatami prevažovali Sofie, Natálie, Viktórie, Niny, Karolíny či Emmy. Aj tento rok sa objavili netradičné mená. Medzi tie chlapčenské patrili napríklad Ab, Ozan, Seimon, Edin, pri dievčatách to boli mená ako Suleika, Ilmije, Jesabelle, Joshua, Rea, Naira, Ellye či Uliana.

Dievčatám narodeným v roku 2017 v šačianskej pôrodnici dávali rodičia najčastejšie meno Nina a chlapcom Michal. Evidovali však aj netradičné mená, dievčenské Shanaya a chlapčenské Achiles.

V hniezde záchrany v UNLP našli v uplynulom roku tri deti – dve dievčatká a jedného chlapčeka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - ŠacaUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice