V lekárňach Dr. Max budú zadarmo merať hladinu glukózy v krvi

Drmax_skolenie.jpg
Dr. Max

Pod heslom Nežite v sladkej nevedomosti, cukrovka sa môže týkať aj vás! začína v pondelok kampaň, ktorú zastrešujú lekárne Dr. Max. V ktorejkoľvek z nich si v týždni od 7. do 11. marca 2016 môžu záujemcovia bezplatne odmerať hladinu glukózy a o výsledkoch sa následne ihneď poradiť s odborne vyškoleným personálom.

Ako uviedla manažérka pre vzdelávanie a rozvoj v Dr. Max Zdenka Slunská, diabetes sa dnes týka oveľa väčšieho počtu ľudí, ako to bolo kedysi. Okrem dedičných predispozícií ohrozuje aj tehotné ženy a čoraz viac mladých ľudí, ktorých ovplyvňuje stres, vysoké pracovné tempo a vyčerpanie.

„Takmer každý z nás má v rodine alebo pozná niekoho, kto trpí cukrovkou,“ pripomenula Slunská. „Aj z týchto dôvodov sme sa rozhodli realizovať kampaň, kde chceme osloviť širokú verejnosť. Zmerať a poradiť sa samozrejme môžu prísť aj diabetici,“ dodala Slunská.

Preventívny program bol pripravený v spolupráci s poprednými odborníkmi a diabetológmi. Tí počas niekoľkých mesiacov školili personál lekární Dr. Max o problematike cukrovky prostredníctvom e-learningu, vzdelávacích akcií akreditovaných Slovenskou lekárnickou komorou a Slovenskou komorou medicínsko-technických pracovníkov a taktiež prostredníctvom praktických školení priamo v lekárňach.

Kampaň podporila aj Slovenská diabetologická spoločnosť. „Lekárne sú totiž nielen miestom, kde pravidelne prichádzajú pacienti za svojimi liekmi, ale aj miestom, kde za zdravím prichádzajú aj ľudia, ktorí ešte diabetom či iným chronickým ochorením netrpia. Práve ponuka bezplatného zmerania glykémie a poskytnutie osožných informácií môže byť jedným z prvých krokov k zvýšeniu záujmu  o preventívne vyšetrenie, ale aj  povzbudením a pomocou pre optimálne zvládanie života s cukrovkou,“ vysvetlil prezident výboru Slovenskej diabetologickej spoločnosti Emil Martinka.

Diabetes mellitus je chronické ochorenie, ktoré pri dlhodobom, predovšetkým neliečenom stave, vedie k závažným poškodeniam očí, obličiek, nervov a ciev. Zmyslom liečby diabetu je zabrániť vzniku komplikácií alebo spomaliť ich vývoj.

Okrem hladiny glukózy sa bude v druhý marcový týždeň merať aj krvný tlak a vypĺňať krátky dotazník, ktorý farmaceutovi pomôže zhodnotiť celkový stav. Na kampaň Nežite v sladkej nevedomosti, cukrovka sa môže týkať aj vás! v blízkej budúcnosti nadviažu aj ďalšie odborné kampane.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dr. Max