V malackej nemocnici bude urgentný príjem aj naďalej pokračovať, rozhodla o tom vláda

Nemocnica malacky.jpg
Foto: ilustračné, Google Maps

Urgentný príjem v Nemocnici Malacky bude pokračovať aj naďalej. Vyplýva to z novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorú dnes schválil kabinet.

Poskytovateľ Nemocničná, a. s., Nemocnica Malacky sa od 1. februára tohto roka do 31. decembra 2022 zaradí do pevnej siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme 1. typu.

Zmluva s krajom

Nemocničná a. s. podľa rezortu zdravotníctva plánuje ku koncu januára zrušiť poskytovanie zdravotnej starostlivosti na ambulanciách ústavnej pohotovostnej služby.

Prostredníctvom nich bolo zabezpečené nepretržité poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom pre viac ako 80-tisíc obyvateľov regiónu Záhoria.

Uvedenú službu poskytovala nemocnica na základe zmluvy s Bratislavským samosprávnym krajom s finančnou dotáciou vyššieho územného celku, ale vzhľadom na súčasnú situáciu už kraj nie schopný naďalej financovať uvedenú službu.

Zabezpečenie starostlivosti

Cieľom schváleného návrhu je teda bezpečne a v primeranom čase zabezpečiť poskytovanie neodkladnej ústavnej zdravotnej starostlivosti pacientom, ktorým sa náhle zmenil zdravotný stav alebo v život ohrozujúcich situáciách.

Ako v materiáli vysvetľuje ministerstvo zdravotníctva, pri zrušení nepretržitej prevádzky „príjmových“ ambulancií v nemocnici v Malackách by museli byť pacienti prevážaní do Bratislavy.

To by zvýšilo záťaž záchrannej zdravotnej služby a predĺžilo čas transportu pacientov, ktorí by potrebovali nedokladnú zdravotnú starostlivosť v nemocniciach. Súčasne by sa zvýšila záťaž Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Malacky