V Nemecku má už viac ako polovica obyvateľov jednu dávku vakcíny, úrady sa však obávajú indickej mutácie

Očkovanie, koronavírus, Nemecko
Dva razy sa už nechalo zaočkovať v Nemecku takmer 24,7 milióna ľudí. Foto: Archívne, SITA/AP

V Nemecku už dostala aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu viac ako polovica populácie. Úrady však obyvateľov vyzývajú, aby zostali opatrní a pomohli spomaliť šírenie nákazlivejšieho variantu delta, ktorý prvý raz identifikovali v Indii.

Počty infekcií klesajú

Počty nových infekcií v Nemecku v posledných týždňoch prudko klesajú. V niektorých dňoch prvý raz od septembra pribudlo menej ako tisíc pozitívne testovaných osôb.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Inštitút Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, v piatok informoval, že za posledných 24 hodín eviduje 1076 nových prípadov. Za posledný týždeň v krajine pozitívne testovali 10,3 ľudí na 100-tisíc obyvateľov.

Vakcíny budú dostupné všetkých

Aspoň jednu vakcínu v Nemecku dostalo takmer 41,7 milióna ľudí, čo predstavuje 50,1 percenta celkovej populácie. Dva razy sa už nechalo zaočkovať takmer 24,7 milióna ľudí alebo 29,6 percenta z celkového počtu obyvateľov.

Minister zdravotníctva Jens Spahn uviedol, že v najbližších týždňoch by mali byť vakcíny dostupné pre všetkých dospelých ľudí, ktorí o to prejavia záujem.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jens Spahn