V nemocnici Stará Ľubovňa pokračujú v prácach na zvýšení kapacít a modernizácii za milióny eur

Nemocnica
Foto: SITA / Werner Kusko

V Ľubovnianskej nemocnici pokračujú aj v tomto roku práce v rámci projektu dobudovania jej kapacít a modernizácie infraštruktúry za 7,5 milióna eur. Viac ako polovicu z toho vykryje nemocnica zo zdrojov Európskej únie. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ nemocnice Peter Bizovský, aktuálne sa dokončujú práce na chirurgickom a rádiologickom oddelení, a pokračujú ďalšie aj na detskom oddelení.

Nezrovnalosti v projektovej dokumentácii

Nasledovať bude gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. „Vzhľadom na určité nezrovnalosti v projektovej dokumentácií, ale aj vyžiadaným dodatočným prácam predpokladáme mierne zdržanie a dokončenie práce v období október 2020. Zároveň sa realizujú výberové konania, ale aj prípravne kroky k výberovým konaniam pre obstaranie prístrojového vybavenia,“ priblížil riaditeľ nemocnice v Starej Ľubovni. Na prístrojové vybavenie zrekonštruovaných priestorov by mal ísť jeden milión eur.

Projekt zahŕňa okrem prác na vyššie spomínaných oddeleniach aj vybudovanie nového urgentného príjmu či rekonštrukciu operačných a pôrodných sál.

Zámerom je tiež vybudovať výťah v budove polikliniky, v tejto súvislosti nemocnica v súčasnosti pracuje na výbere dodávateľa. „Opakovane sa pokúšame nájsť zhotoviteľa, keďže doposiaľ nebol prejavený záujem o malý rozsah stavebných prác v rámci danej zákazky,“ vysvetlil Bizovský.

Nový parkovací dom

Ľubovnianska nemocnica rovnako plánuje vybudovať parkovací dom za 800-tisíc eur. „V rámci pripravovanej výstavby parkovacieho domu sa pripravuje projektová dokumentácia pre územné konanie. Predpokladáme, že v mesiaci máj až jún by sa mohlo realizovať územné konanie a následne sa budú vykonávať kroky súvisiace s výberom zhotoviteľa parkovacieho domu,“ dodal riaditeľ nemocnice.

Vlani nemocnica v rámci veľkého projektu zatepľovala a rekonštruovala strechu pavilónu A za 371-tisíc eur. Cieľom prác bolo zvýšenie energetickej efektívnosti pavilónu a nemocnica ich financovala z vlastných zdrojov.

Ľubovnianska nemocnica, n.o., poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 53-tisíc obyvateľov okresu Stará Ľubovňa. O progresívnom rozvoji nemocnice svedčí aj vyše 20-percentný podiel pacientov mimo spádovej oblasti nemocnice. Ročne je tu hospitalizovaných viac ako 10-tisíc pacientov, ambulantne vyšetria viac ako 80-tisíc pacientov a vykonajú viac ako 200-tisíc laboratórnych, diagnostických a rehabilitačných výkonov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Bizovský