V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda vymieňajú 3 500 okien

FNsP Cyrila a Metoda, Antolská ul., Bratislava
Foto: SITA / Nina Bednáriková
Výmena okien, ktoré majú 30 rokov, bude pre pacientov podľa nemocnice znamenať väčší komfort a kvalitnejšie podmienky.

Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislave sa postupne vymieňajú takmer všetky okná. Ako uviedla Univerzitná nemocnica Bratislava v tlačovej správe, ide o 3 500 okien v hodnote takmer 2,3 mil. eur. Investícia je financovaná z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva SR (MZ).

Po ukončení verejnej súťaže a splnení všetkých zákonných podmienok verejného obstarávania sa začalo s výmenou okien v januári tohto roka.

Výmena okien, ktoré majú 30 rokov, bude pre pacientov podľa nemocnice znamenať väčší komfort a kvalitnejšie podmienky. Značne sa má vylepšiť aj energetická spotreba budovy.

Prevádzku obmedzujú minimálne

„Našou snahou je pacientom vytvárať čo najlepšie podmienky, ktoré môžu zvýšiť ich komfort počas hospitalizácie. Som veľmi rada, že samotná realizácia výmeny postupuje podľa plánu a približne v septembri v tomto roku budú práce ukončené,“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Na základe harmonogramu prác bol dohodnutý postup a spôsob výmeny okien s minimálnym obmedzením prevádzky jednotlivých oddelení po dohode s vedením pracovísk tak, aby to pacient nepocítil.

Aktuálne boli práce dokončené na lôžkovom oddelení. Dokončujú sa priestory pre ženy a deti a v najbližších dňoch sa začne s výmenou okien na zákrokových sálach a jednotlivých klinikách a oddeleniach.

V celej UNB chcú zrekonštruovať výťahy

V rámci celej UNB sú postupne realizované rekonštrukcie viacerých kliník a oddelení.

Z kapitálových výdavkov MZ nemocnica plánuje zrealizovať rekonštrukciu výťahov. Rekonštruujú sa zákrokové sály, realizujú sa nevyhnutné opravy budov. V spolupráci s rezortom sa investuje do prístrojového vybavenia a modernizácie zdravotníckeho zariadenia.

Ako ďalej informovala nemocnica, v UNB sa minulý rok vymenil takmer celý lôžkový fond, čo predstavuje 2 302 lôžok v hodnote 4,4 mil. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava