V nemocniciach Trnavského kraja zakázali návštevy pacientov

Stop
Foto: GettyImages
Regionálne úrady verejného zdravotníctva vydali pre chrípku zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach nemocníc v Trnave, Piešťanoch a v Skalici

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave vydal zákaz návštev na lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice v Trnave. Dôvodom je vzostup chorobnosti na chrípku a chrípke podobné oddelenia.

Zákaz platí až do odvolania. Vedenie nemocnice sa obracia na príbuzných pacientov, aby ho rešpektovali a chránili tak pacientov.

Návštevy sú z toho istého dôvodu zakázané aj v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch a v skalickej nemocnici.

Rekordné čísla sezóny

Chrípka v Trnavskom kraji dosiahla v minulom týždni maximálne čísla tejto sezóny. Lekári v kraji zaznamenali 12 723 akútnych respiračných ochorení, z toho 2267 chrípkových. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to nárast o 10 percent pri respiračných ochoreniach a o 8,5 percenta pri chrípke.

Pre vysoký počet chorých bolo v minulom týždni v Trnavskom kraji zatvorených až 36 škôl, z toho 18 materských, 15 základných a tri stredné. Najvyššia chorobnosť bola už tretí týždeň po sebe zaznamenaná v okrese Dunajská Streda.

V rámci celého Slovenska bolo minulý týždeň evidovaných takmer 100-tisíc akútnych respiračných ochorení, z toho 18-tisíc prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica TrnavaFNsP Skalica Nemocnica s poliklinikou SkalicaNemocnica A. Wintera Piešťany