V Nových Zámkoch otvorili ambulantný trakt dermatovenerológie

|
Foto: FNsP Nové Zámky

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch v utorok slávnostne otvorili nový ambulantný trakt dermatovenerologického oddelenia. Oddelenie sa tak rozrastá o významnú časť.

Ako uviedla ekonomická riaditeľka nemocnice Ľubica Bartošová, ide o veľké oddelenie, kde je doposiaľ 34 lôžok. Je to dostatočné množstvo a hospitalizácia pacienta sa preto zbytočne neodkladá.

„Pri dostatku personálu nemá či už dospelý, alebo detský pacient pocit, že sa nemá o neho kto postarať,“ priblížila Bartošová.

Súčasťou oddelenia je i hotelovo vybavená nadštandardná izba. Tento rok plánuje nemocnica zriadiť aj dve rodinné izby, kde bude rodič s dieťaťom na jednej komfortne vybavenej izbe. Cieľom je, aby sa minimalizoval stres dieťaťa z hospitalizácie a rodič vedel v prípade potreby v izbe aj pracovať.

Do všeobecnej ambulancie aj bez výmenného lístka

V štyroch ambulanciách na prízemí novozámockej nemocnice budú mať pacienti k dispozícii aj pohodlné klimatizované čakárne s televízorom a pitným režimom.

V dvoch všeobecných ambulanciach nie je potrebné odporúčanie iného lekára. Klienti môžu kedykoľvek prísť a sú vyšetrení v daný deň. Po príchode sa pacient zaregistruje v evidenčnom elektronickom systéme a personál o ňom okamžite vie.

Nz_dermato.jpg

Lekár a personál rovnako vie aj o dôvode, prečo pacient prišiel a ako dlho už čaká. Čakanie je v poobedňajších hodinách spravidla do 30 minút. V čase najväčšieho náporu pacientov ráno maximálne do dvoch hodín. Tieto dve ambulancie sú zároveň tzv. „triediace“ a ak treba, pacient sa presúva do špecializovanej ambulancie.

Do špecializovanej na presný čas

Medzi novovybudované špecializované ambulancie patrí alopetická ambulancia, ambulancia bulóznych dermatóz, ambulancia autoimunitných ochorení, ambulancia liečby chronických rán, ambulancia biologickej liečby a ambulancia klinických štúdií.

Ako uviedol prednosta kliniky Peter Kozub, v špecializovanej ambulancii sa pacienti objednávajú na presný čas. Časovo tak odbremenia všeobecné ambulancie.

„Nakoľko sú títo pacienti väčšinou v dispenzárnej starostlivosti, potrebujú časté kontroly. Preto uvítajú, keď nemusia každý mesiac niekoľko hodín čakať v čakárni, ale vďaka objednaniu na presný čas si vedia svoj deň lepšie naplánovať,“ vysvetlil Kozub.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom