V obci Zeleneč bol o očkovanie veľký záujem, z kapacitných dôvodov nevyhoveli všetkým

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Trnavský samosprávny kraj rozširuje možnosti očkovania proti ochoreniu COVID-19 okrem veľkokapacitných očkovacích centier aj do obcí. V Zelenči v okrese Trnava bolo v piatok popoludní zaočkovaných približne 220 ľudí.

Záujem bol podľa starostu obce Ľubomíra Jedličku ešte väčší, z kapacitných dôvodov však už ďalším záujemcom nemohli vyhovieť.

Imobilných navštívili doma

Obrátili sme sa na Trnavskú župu s požiadavkou na očkovanie u nás v obci, aby hlavne seniori nemuseli cestovať do Trnavy. Vyšli nám v ústrety a očkovanie zabezpečili. Najviac ľudí prichádzalo na tretiu dávku vakcíny, ale očkovalo sa aj prvou a druhou dávkou,“ povedal starosta Jedlička.

Viac o téme: Koronavírus

Samotné očkovanie zabezpečovala všeobecná lekárka Henrieta Dobrovodská so zdravotnou sestrou Rozáliou Herchlovou. Okrem podávania vakcín v sále kultúrneho domu vyhoveli aj požiadavkám na očkovanie imobilných občanov, ktorých navštívili doma.

Záujem prejavili aj ďalšie obce

Obec poskytla priestory kultúrneho domu a pomohla s administratívou. Priebežné očkovanie počas týždňa v ambulancii nie je podľa Dobrovodskej pre vysoký počet pacientov reálne.

Záujem o očkovanie priamo v obci prejavili podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej aj viaceré ďalšie obce. Okrem toho sú víkend čo víkend k dispozícii veľkokapacitné očkovacie centrá v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede, príležitostne aj v ďalších okresných mestách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Jedlička
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)