V prešovskej nemocnici opravujú cesty, obnova si vyžiada obmedzenia

dopravná značka
Foto: ilustračné, Getty Images

V areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove pracujú v týchto dňoch na rozsiahlej rekonštrukcii dôležitých cestných komunikácií. Ide o najväčšie úpravy ciest v nemocničnom areáli za posledné desiatky rokov. Do ich opráv nemocnica investuje viac ako 50-tisíc eur.

Obnova si vo štvrtok 4. júla vyžiada aj obmedzenie dopravy. Časť areálu nemocnice bude nedostupná.

Návštevníci, zamestnanci aj pacienti by mali uprednostniť pri návšteve areálu namiesto áut v rámci možnosti chôdzu, mestskú hromadnú dopravu alebo inú formu dopravy.

Doteraz opravovali len nevyhnutné problémy

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková, k rozsiahlejším opravám vozoviek pristúpila nemocnica v záujme predísť sťažnostiam návštevníkov areálu, ako aj pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu pohybu po cestách v nemocnici.

Ako pripomenula Cenková, údržba cestných komunikácií v areáli nemocnice sa vykonáva pravidelne. Spravidla je to po zimnej sezóne, respektíve v prípade potreby. Doteraz však išlo vždy len o úpravu výtlkov a nedostatkov ciest, ktorých výstavba sa zväčša datuje ešte do 70. a 80. rokov 20. storočia. Najnovšie úseky potom od otvorenia chirurgického monobloku.

Takýto postup opráv týchto ciest už nebol z technického a technologického hľadiska dostatočný, aby bola dodržaná bezpečnosť a komfort pri ich používaní,“ vysvetlila Cenková.

V súčasnosti preto opravujú úseky cestných komunikácií od križovatky pred pavilónom infektológie až po výjazd z areálu FNsP na ulicu Jána Hollého. Oprava areálových komunikácií sa týka 2 091 metrov štvorcových.

V mesiacoch júl a august je zároveň plánovaná aj oprava lokálnych cestných výtlkov na ostatných úsekoch komunikácií v areáli FNsP Prešov,“ dodala hovorkyňa.

Povrch vymenia

Dodávateľom prác je spoločnosť C.M.R. Slovakia, s.r.o. Predpokladaná cena zákazky je vyše 48 600 eur bez DPH.

Oprava pritom zahŕňa odstránenie krytu starého asfaltového povrchu, infiltračný náter, položenie asfaltového betónu na vyrovnanie nerovností a asfaltového koberca.

Spraví sa aj výšková úprava 21 poklopov a očistenie betónového povrchu zametaním.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Cenková
Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov