V prešovskej nemocnici padol rekord v počte pozitívne testovaných

Ilustračná fotografia. Foto: SITA (Cecilia Fabiano/LaPresse via AP)

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana (FNsP) v Prešove pribudlo za jeden deň 13 nových pacientov pozitívne testovaných na prítomnosť koronavírusu. Ide o najvyšší denný prírastok počtu nakazených v prešovskej nemocnici od začiatku testovania.

Z Univerzitnej nemocnice L. Paustera v Košiciach do domácej liečby prepustili dve pacientky, troch pacientov s podozrením na výskyt ochorenia, naopak, prijali.

Pacienti majú ľahký priebeh ochorenia

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa FNsP v Prešove Renáta Cenková, medzi 13-timi novými prípadmi pozitívne testovaných v prešovskej nemocnici je najviac pacientov zo Šarišských Draviec (okres Sabinov), ale aj zo Sabinova a Bardejova. Všetci noví pozitívne testovaní sú v domácej karanténe, kde je aktuálne celkovo 27 nakazených. „U všetkých má ochorenie momentálne ľahký priebeh,“ konštatovala Cenková.

Ochorenie COVID-19 doteraz v prešovskej nemocnici diagnostikovali celkovo 33 pacientom. Zdravotnícky personál FNsP Prešov k 1. aprílu odobral celkovo 452 vzoriek u pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. „Negatívnych je 360 vzoriek, na výsledky ďalších testov čakáme,“ uviedla Cenková.

V Internistickom monobloku nemocnice ostalo hospitalizovaných šesť pacientov, ktorých zdravotný stav si nevyžaduje starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti alebo umelú pľúcnu ventiláciu. V nemoci zároveň aktuálne nie je žiadny pacient, ktorý by mal podozrenie na prítomnosť koronavírusu.

Dve pacientky sú už v domácej liečbe

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ivana Vaněková, z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny v stredu 1. apríla do domácej liečby poslali dve hospitalizované pacientky, ktoré už mali negatívne výsledky a ich zdravotný stav bol dobrý. Na ambulancii tejto kliniky v súvislosti s koronavírusom v utorok 31. marca vyšetrili a vzorky odobrali 14 pacientom. „Traja z pacientov boli prijatí na hospitalizáciu. Na výsledky čakáme,“ uviedla Vaněková. Ako dodala, v rámci drive-in testovania vyšetrili 63 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v PrešoveUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice