V prípade smrti chlapčeka odvolali v nitrianskej nemocnici primárku aj námestníčku

Dieta
Foto: Thinkstock

O svoje posty prišli primárka detského oddelenia Silvia Labovská a námestníčka pre ošetrovateľstvo Angelika Bahíková

V súvislosti s úmrtím trojročného Sebastiána Zajaca, ktorý zomrel začiatkom tohto roka, už prišli prvé postihy voči zamestnancom Fakultnej nemocnice (FN) Nitra.

O svoje posty prišli ešte v novembri primárka detského oddelenia Silvia Labovská a námestníčka pre ošetrovateľstvo Angelika Bahíková, a to na pokyn lekára Nitrianskeho samosprávneho kraja Ľubomíra Ševčíka, ktorý vykonal v nemocnici dozor. Informáciu priniesli Nitrianske noviny.

Nemocnica mlčí

Nemocnica to komentovať nechce. Zhruba pred týždňom hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková pre agentúru SITA uviedla, že „nemocnica zatiaľ nevyvodila žiadne dôsledky voči zdravotnému personálu. Tie vyvodí až po prešetrení prípadu externým znalcom“.

V súčasnosti nemocnica zaujala stanovisko, že k prípadu sa už nebude vyjadrovať. „Vzhľadom na invektívy a útoky na zamestnancov FN Nitra na sociálnych sieťach a žiadosti rodiny nebude FN Nitra poskytovať žiadne ďalšie informácie médiám v prípade Zajac,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Kamil Koleják.

Sebastiána hospitalizovali v januári vo Fakultnej nemocnici v Nitre pre cukrovku. Po náhlom zhoršení zdravotného stavu ho museli oživovať a previezli ho do Bratislavy, kde mu už nedokázali pomôcť. Rodičia od začiatku vinia zo smrti svojho syna zdravotnícky personál nitrianskej nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica NitraNSK Nitriansky samosprávny kraj (VÚC)ÚDZS Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou