V Rači zrekonštruovali zdravotné stredisko za takmer pol milióna eur

V bratislavskej mestskej časti Rača zrekonštruovali zdravotné stredisko na Tbiliskej ulici za viac ako 430-tisíc eur. „Na rekonštrukciu boli použité finančné zdroje z rozpočtu mestskej časti. Snahou bolo získať finančné prostriedky aj z envirofondu, ale naša žiadosť nebola úspešná,“ uviedla pre agentúru SITA mestská časť.

Rekonštrukciu urobili počas dvoch etáp

Počas rekonštrukcie budovy zdravotného strediska zateplili obvodový plášť zatepľovacím systémom na báze minerálnej vlny. Urobili taktiež povrchovú úpravu silikátovou omietkou na blokoch A a B. Uskutočnila sa aj výmena pôvodných okien a sendvičových trapézových panelov na hlavnom komunikačnom trakte a požiarnych schodiskách za hliníkové presklené steny vrátane vchodu a výmena dvoch garážových brán.

Zhotoviteľ stavby spoločnosť Stavomal Slovakia taktiež urobil repasáciu vonkajšieho oceľového prístrešku vrátane strešnej izolácie, nový odkvapový chodník okolo objektu a zrekonštruoval sociálne zariadenia – výmena zariaďovacích predmetov, elektroinštalácie, obkladov a dlažieb. Rekonštrukciu urobili počas dvoch etáp a dokončili v tomto roku.

Rekonštruujú aj materskú školu

Okrem rekonštrukcie zdravotného strediska Rača tiež opravuje objekt, kde čoskoro otvoria novú materskú školu na Novohorskej ulici. V novovzniknutej škôlke by malo byť miesto približne pre 90 detí a otvorenie očakávajú na jar budúceho roka. „Žiaľ pre problémy so stavebnou firmou sa stále predlžuje kolaudácia MŠ Novohorská,“ uviedol starosta Rače.

Račanov na jar budúceho roka čaká aj oprava úseku električkovej trate medzi zástavkami Cintorín Rača a Záhumenice. Odhadovaná cena zákazky je 2,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Pôvodne mali s opravou začať v novembri 2019. Dôvodom zdržania je hlavne oprava Karlovesko-dúbravskej radiály, pre ktorú nemá dopravný podnik dostatok obojsmerných vozidiel, ktoré by dokázali súčasne obslúžiť aj Karloveskú i Račiansku radiálu. Súťaž na opravu trate vyhlásil Dopravný podnik Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom