V Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici pribudlo hospitalizovaných, platí aj zákaz návštev

Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici
Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Foto: www.facebook.com

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici je k piatku 1. októbra hospitalizovaných 18 pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, jeden pacient je na umelej pľúcnej ventilácii. Oproti situácii spred týždňa pribudli na infekčnom oddelení štyria pacienti.

„Situácia v nemocnici je stabilizovaná, oproti minulému týždňu pacientov výrazne nepribudlo,“ uviedla hovorkyňa s tým, že z hospitalizovaných sú dvaja pacienti očkovaní. Pozitívni na ochorenie COVID-19 sú siedmi členovia personálu, pričom pred týždňom ich bolo deväť. V Rooseveltovej nemocnici doteraz zaočkovali viac ako 46-tisíc ľudí dvoma dávkami vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Pre aktuálnu epidemickú situáciu v Banskobystrickom kraji a s ňou súvisiaci zvýšený výskyt chrípky a ostatných akútnych respiračných ochorení platí v nemocnici zákaz návštev. Výnimku zo zákazu návštev majú kňazi za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim, príbuzní osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré a umierajúce.

V mimoriadnych prípadoch môžu výnimku zo zákazu návštev udeliť prednosta kliniky alebo primár oddelenia. Návšteva v tomto prípade musí byť kompletne zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19, alebo sa preukázať prekonaním tohto ochorenia pred nie viac ako 180 dňami, prípadne negatívnym testom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ružena Maťašeje
Firmy a inštitúcie FNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica