V Rusku opäť hlásia denný rekord počtu úmrtí na ochorenie COVID-19

Koronavírus, úmrtie, pandémia
Celková nadúmrtnosť sa podľa Štatistického úradu SR v septembri 2021 priblížila k šiestim percentám. Foto: archívne, SITA/AP

Rusko v stredu nahlásilo nový denný rekord počtu úmrtí na ochorenie COVID-19. Vládny úrad na boj proti pandémii koronavírusu informoval, že za uplynulých 24 hodín nákaze podľahlo 984 obyvateľov krajiny.

Rusko v posledných týždňoch opakovane láme rekordy v počte úmrtí na koronavírus, keďže počet infekcií stúpol na takmer rekordné úrovne. V stredu krajina hlásila 28 717 potvrdených nákaz.

Stúpajúci počet infekcií a úmrtí

Podľa Kremľa je dôvodom stúpajúceho počtu infekcií a úmrtí nedostatočná vakcinácia. Predseda ruskej vlády Michail Mišustin v utorok uviedol, že len 43 miliónov čiže približne 29 percent zo 146-miliónovej populácie Ruska je úplne zaočkovaných.

Rast počtu infekcií zvyšuje tlak na zdravotnícky systém Ruska a nemocnice sa rýchlo zapĺňajú.

Minister zdravotníctva Michail Muraško v utorok na zasadaní vlády konštatoval, že 11 percent z 235-tisíc pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19 je vo vážnom alebo kritickom stave.

Najviac v Európe

Celkovo ruský úrad na boj proti koronavírusu od vypuknutia pandémie zaregistroval viac ako 7,8 milióna potvrdených nákaz a 219 329 úmrtí, čo je najviac v Európe.

Ruský štatistický úrad Rosstat však hlási podstatne vyšší počet obetí pandémie, a to približne 418-tisíc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michail MišustinMichail Muraško