V sobotu sa bude súťažiť v zachraňovaní životov

Memorial_nz.jpg

V Nových Zámkoch sa počas posledného víkendu pred letnými prázdninami budú hromadne zachraňovať životy. ako informoval Slovenský Červený kríž, 23. a 24. júna mesto privíta vyše 150 „červenokrižiakov“ na Memoriáli MUDr. Vladimíra Harineka.

Na 25. ročníku celoslovenskej súťaže Slovenského Červeného kríža v poskytovaní prvej pomoci bude súťažiť šestnásť tímov dobrovoľníkov SČK.

Svoje vedomosti aj praktické zručnosti si preveria na ôsmich súťažných stanovištiach. Na nich takmer štyridsať figurantov zahrá pre súťažiacich vždy rovnaké situácie a zranenia, pri ktorých budú potrebovať pomoc. Namaskujú ich špeciálne vyškolení maskéri realistických poranení.

Nad súťažou a správnosťou zvolených záchranných postupov bude bdieť tridsiatka rozhodcov. Víťaz súťaže postupuje na európsku súťaž v poskytovaní prvej pomoci FACE (First Aid Convention in Europe).

Figuranti budú v centre mesta

Súťažiaci nie sú zdravotníci. Sú to bežní ľudia – laici, ktorí sa však s veľkým nadšením venujú laickej prvej pomoci. Počas roka sa pravidelne stretávajú a trénujú. Za 25 rokov súťaže sa jej zúčastnilo tisícky ľudí.

Slávnostné otvorenie súťaže bude 23. júna o 18:30 v Dome Kultúry v Nových Zámkoch, sprievodné podujatia pre deti začnú už o 15:00 na Hlavnom námestí.

Samotná súťaž začína v sobotu 24. júna ráno o 8:00, súťažné situácie budú rozmiestnené v širšom centre mesta a budú prístupné verejnosti.

Záštitu nad 25. ročníkom Memoriálu prevzal primátor mesta Otokar Klein.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SČK Slovenský Červený Kríž