V trebišovskej nemocnici otvorili pre pacientov multisenzorickú miestnosť (foto)

Multisenzorická miestnosť v Nemocnici Trebišov
Foto: Svet zdravia

Nemocnica Svet zdravia Trebišov zriadila pre pacientov na oddelení dlhodobo chorých multisenzorickú miestnosť. Slúžiť im má na rehabilitáciu, terapie i relax a pomôcť tak zlepšiť zdravotný stav pacientov či aspoň zmierniť následky postihnutia.

Miestnosť nemocnica vytvorila s finančnou pomocou zdravotnej poisťovne Dôvera.

Poslúži na rehabilitácie, ale aj relax

V dnešnom svete je veľmi dôležité nájsť si čas a priestor na relaxáciu a zabudnutie na problémy každodenného života. Obzvlášť pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím je vytrhnutie z každodenného stereotypu veľmi dôležité. A práve zriadenie multisenzorickej miestnosti  im pri tom môže pomôcť,“ hovorí vedúca sestra Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice Svet zdravia Trebišov Zdenka Grajcarová.

Multisenzorická miestnosť bude slúžiť na rehabilitácie za pomoci fyzioterapeuta, na rôzne terapie, ale aj relax, vytvorenie pohodovej atmosféry a uvoľnenie.

Jej cieľom je podľa vedúcej sestry aj stimulácia zmyslového vnímania a podpora rozvoja osobnosti pacienta, ktorá sa vzťahuje na viaceré oblasti vývinu – vnímanie, emocionalitu, kognitívne procesy, komunikáciu alebo motoriku.

Terapie pomocou stimulácie všetkých zmyslov tak pomáhajú zlepšiť zdravotný stav či zmierniť následky postihnutia.

Aj s prestavbou vyšla miestnosť na 12-tisíc eur

Priestor pre multisenzorickú miestnosť sa prestavoval počas letných mesiacov. Celkové náklady sa vyšplhali na 12-tisíc eur.

Súčasťou miestnosti sú senzorické svetlá, relaxačné kreslo, pomôcky na bazálnu stimuláciu a ďalšie, ktoré stimulujú mozog a obnovujú jeho funkčnosť.

Zároveň nemocnica vymenila v rámci prestavby dlažbu, nainštalovala presklenú stenu, bezpečnostné zrkadlo, rebriny, LED svietidlá či nábytok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdenka Grajcarová
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Trebišov