V trnavskej nemocnici začnú s technológiou PACS

Computer tomography 62942_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

V týchto dňoch Fakultná nemocnica Trnava podpísala zmluvu na dodávku a inštaláciu systému PACS (Picture archiving and communication system), ktorý zabezpečí elektronizáciu výsledkov zobrazovacích techník v nemocnici a digitalizáciu Rádiologickej kliniky Fakultnej nemocnice Trnava.

Ako informoval hovorca FN Trnava Matúš Stračiak, vďaka systému PACS nemocnica nahradí starý snímkový systém digitálnym systémom. „Pre pacienta to znamená, že už nebude musieť čakať na fyzicky zhotovenú snímku napríklad z röntgenu, ale jeho snímky budú elektronicky doručené do konkrétnej ambulancie,“ vysvetlil.

Výstupy zo zobrazovacích techník budú operatívne dostupné na ambulanciách, ale aj prostredníctvom staníc s dotykovými monitormi na operačných sálach, kde budú snímky z Rádiologickej kliniky hneď k dispozícii zdravotníckemu personálu.

„Rádiologická klinika prejde kompletnou digitalizáciou, čo je pre ňu aj pre celú nemocnicu veľký krok vpred,“ vysvetlil primár Rádiologickej kliniky FN Trnava Andrej Klepanec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN TT Fakultná nemocnica Trnava