V Univerzitnej nemocnici Bratislava sa uskutoční nezávislá kontrola, na súd dajú aj zrušenie exekúcie

Univerzitná nemocnica v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) z dôvodu prehľadu a kontroly transparentnosti procesov predchádzajúcich vedení zdravotníckeho zariadenia pristupuje k účtovnému a technickému auditu.

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, pre vedenie najväčšej nemocnice na Slovensku je prioritou transparentné hospodárenie s kľúčovým prihliadnutím na financovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov a mzdové ohodnotenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov.

„Ako najväčšia nemocnica máme množstvo záväzkov zdedených z minulosti. Je pre mňa dôležité mať prehľad o súvisiacich procesoch, preto som sa pre transparentnosť a dôveryhodnosť krokov nemocnice rozhodol pre spomínanú kontrolu o finančných transakciách realizovaných predchádzajúcimi vedeniami nemocnice od nezávislého externého zdroja,“ uviedol riaditeľ UNB Roland Schaller.

Univerzitná nemocnica Bratislava zároveň v súvislosti s pohľadávkou vo výške 2,4 milióna eur vypracovala návrh na zrušenie hroziacej exekúcie vyplývajúcej zo záväzkov predchádzajúceho vedenia nemocnice a v stredu 26. januára ju postúpila na súd. Do rozhodnutia súdu exekútor nemôže siahnuť na účty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roland Schaller
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava