V Žilinskom kraji môžu týždenne zaočkovať už vyše 12-tisíc ľudí, záujem verejnosti rastie

Očkovanie, koronavírus
Krajská samospráva je pripravená znovuotvoriť aj veľkokapacitné očkovacie centrum. Foto: www.facebook.com

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) reaguje na zvyšujúci sa záujemcov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 navýšením očkovacích kapacít o 3 500 termínov. Ako informovala hovorkyňa ŽSK Lucia Lašová, záujemcovia o očkovanie majú týždenne k dispozícii 12 400 termínov.

Zvýšený záujem pocítili všetky očkovacie centrá v kraji a výrazne vyšší počet očkovaných hlási aj výjazdová vakcinačná linka VakciZuzka.

Pripravení sú aj na otvorenie veľkokapacitného centra

„Evidujeme, že do očkovacích centier prichádzajú okrem registrovaných aj neregistrovaní, ktorých je minimálne rovnaký počet. To spôsobuje vyššiu koncentráciu ľudí, ktorí sa dostavia podľa ich záujmu, čo následne musíme riešiť a nastavovať kapacitné možnosti oveľa operatívnejšie,“ vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Viac o téme: Koronavírus

Krajská samospráva je pripravená znovuotvoriť aj veľkokapacitné očkovacie centrum. „V súčasnosti zvýšený záujem postačuje kompenzovať epidemiologická ambulancia, ktorá už druhý týždeň očkuje nepretržite sedem dní v týždni. Od svojho spustenia v ambulancii podali už 14 651 vakcín, no len v mesiaci november to bolo viac než 3 000,“ konkretizovala Lašová.

Posilňujú výjazdy do regiónov

ŽSK posilňuje výjazdy do regiónov. „VakciZuzka doposiaľ navštívila 126 miest a obcí, kde zaočkovali 7 154 občanov, v aktuálnom mesiaci to bolo už 1 829. Na vopred stanovených výjazdoch výjazdová jednotka používa aj vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech, aby mohla v regiónoch očkovať aj treťou dávkou,“ dodala Lašová.

Pre mimoriadny záujem sa do niektorých obcí zdravotnícky tím vracia opakovane aj počas jedného dňa, naposledy sa tak stalo v Trstenej, upresnila hovorkyňa ŽSK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia LašováSilvia Pekarčíková
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)